Cardarine Nedir?

Cardarine Nedir?

Apr 25 , 2024

My Store Admin

Cardarine GW501516, gerçek bir SARM olmasa da, Cardarine sonuçları nedeniyle ona bir SARM gibi davranılır.

Aslında, birden fazla Cardarine incelemesi ve çalışması, şu amaçlar için kullanıldığını belirtmektedir:

1 – Enerji – glukoz alımını uyararak, Cardarine vücudunuzun glukozu birincil yakıt kaynağı olarak kullanmasını sağlar, bu da enerji seviyenizi artırarak daha uzun süre egzersiz yapmanızı sağlar.

2 – Yağ yakma – Cardarine bunu üç şekilde başarır: 1) yağ yakma yeteneklerinizi artırarak glukozu uyararak, 2) vücudunuzdaki yağları depolarınızdan çıkararak (karbonhidratları korur) ve 3) yağ yakma ve karnitin genlerini (ABCA1 ve CPT1) aktive ederek. Bunların birleşimi sizi zinde tutmaya yardımcı olabilir.

Bilim: 13 erkekte yapılan bir çalışmada, trigliseritlerin, yağ asitlerinin ve VLDL proteinlerinin azaldığı bulunmuştur. Diğer iki ayrı çalışmada, katılımcıların 5-10 mg Cardarine'i 12 hafta boyunca aldığı durumlarda, araştırmacılar, HDL kolesterolün arttığını (305 katılımcıda) ve LDL ve APOB'nin azaldığını gözlemlemişlerdir.

3 – Kütlenin artırılması ve kesilmesi döngüleri – Cardarine, genellikle diğer SARM'lar ve performans arttırıcı ilaçlarla bir araya getirilerek kas kaybını önlemeye (kalori açığında) ve kas kazançlarını artırmaya yardımcı olmak için kullanılır.

4 – Beyin – Cardarine, PPAR-delta olarak beyin damarlarını oksidatif stres ve hasardan koruyabilir ve beyne kan akışını sürdürmeye yardımcı olabilir. Sinir hücrelerinin gelişimini artırırken pro- ve anti-enflamatuar etkilere sahiptir.

5 – Obezite – kilolu altı gönüllü üzerinde yapılan bir çalışmada, 2 hafta boyunca günde 2.5 veya 10 mg Cardarine aldıktan sonra, metabolik sendrom belirtilerinde azalma, artmış yağ yakma ve kaslarda karnitin gözlenmiştir. Cardarine ayrıca karaciğer yağını %20, insülini %11 ve kan yağlarını %23-30 azaltmaya ve yağ dokularında PPAR delta aktivasyonu aracılığıyla inflamatuar maddelerin aktivitesini durdurmaya yardımcı olmuştur. Bu, kronik inflamasyonu azaltmaya ve obeziteye bağlı insülin direncini azaltmaya yardımcı olur.

6 – Kalp ve damarlar – Cardarine'in damarlarınız üzerinde doğrudan bir etkisi olabileceği düşünülmektedir. Bu, arterlerinizde plak oluşumunu azaltırken nitrik oksit seviyelerini artırır. Düşük Cardarine dozları, arterlerinizde doku hasarını ve inflamasyonu azaltarak kalp hastalığı riskini azaltabilir.

7 – Böbrekler – Böbrek iltihabını azaltabilir (böbrek hastalığından sorumlu MCP-1 aktivitesini azaltarak).

8 – Karaciğer hasarı – Cardarine'in hedeflediği ana şeylerden biri karaciğerinizdir. Bu, karaciğerinizin yağları depolamak, yakmak ve vücuda salmak için önemli olması nedeniyledir. Enerji kaynağınızı glukozdan yağ asitlerine geçirir (PPAR-delta aktivasyonu aracılığıyla). Ayrıca karaciğer hücrelerinde insülin direncini önler ve kısa süreli kullanıldığında karaciğerinizi hasardan korur.

9 – Kas büyümesi ve dayanıklılık – PPAR-delta'yı aktive ederek, Cardarine kas liflerinin gelişimini teşvik edebilir, enerji ve dayanıklılık seviyelerinizi neredeyse iki katına çıkarabilir.

10 – Cilt hastalıkları – PPAR-delta aktivasyonu, sedef gibi cilt hastalıklarından kaynaklanan cilt hücrelerindeki enflamasyonu iyileştirebilir.

11 – Yara iyileşmesi – nitrik oksit seviyelerini artırarak, kan akışını optimize etmeye ve yara iyileşmesini iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Cardarine nasıl çalışır?

Cardarine, hücrelerinizdeki (özellikle kaslarınızda) PPAR-delta'ya bağlanarak ve aktive ederek veya enerji kullanımından sorumlu genleri uyararak çalışır.

Bunu yaparak, Cardarine şunları yapabilir: enerji seviyelerinizi artırır; metabolizmanızı hızlandırır; daha fazla yağ yakar; kaslarınızı oluşturur; kolesterolü, kalp sağlığını ve fiziksel performansı iyileştirir; Tip II diyabeti tersine çevirir ve kanınızdaki lipid varlığını azaltır.